Годинник Medusa від MB&F (Фото MB&F)
Годинник Medusa від MB&F (Фото MB&F)

MB&F Medusa. Гіпнотичне віддзеркалення часу

У своєму десятому спільному проекті MB&F і провідна швейцарська годинникова мануфактура L'Epée 1839 віддають належне красі медуз, споконвічних мешканок теплих морів.

Корпус годинника Medusa виготовлений вручну з муранського скла, а подвійна конфігурація дозволяє не тільки використовувати їх в якості настільного годинника, але і підвішувати до стелі. Обігрування образу однієї з найбільш чаруючих і загадкових морських істот стало викликом як для кращих муранских склодувів, так і для іменитого виробника точних швейцарських механізмів.

Центральна частина годинника Medusa це великий прозорий купол, виконаний вручну з муранського скла який нагадує за формою дзвіноподібне тіло дорослої медузи. Під склом купола добре видно два обертових кільця з годинною і хвилинною розмітками, над якими розташований нерухомий індикатор, який вказує поточний час. Завдяки технології Super-LumiNova годинник світиться в темряві, подібно медузам в морській глибині. Під системою індикації пульсує «серце» годинника - механізм з частотою 2,5 Гц (18 000 напівколивань в годину).

Для нового годинника був створений особливий механізм, на розробку якого у конструкторів L'Epée 1839 пішло більше двох років. На відміну від попередніх спільних проектів з роздільними системами настройки і подзавода, в моделі Medusa довелося їх об'єднати через куполоподібну форму скляного корпусу, що обмежує доступ до механізму. Механізм, орієнтований по центральній осі, нагадує симетричну систему нервових кілець медузи і створює додатковий візуальний ефект, що підсилює схожість з живим прообразом годинника.

Створення скляного корпусу, витриманого в блакитному, зеленому або рожевому тонах, стало не меншим викликом, ніж розробка самого механізму. Зокрема, необхідний відтінок рожевої версії отримано застосуванням багатоетапної технології, заснованої на накладенні шарів червоного і прозорого скла.

Для максимального естетичного ефекту купол і щупальця виконані з однієї і тієї ж скляної маси і таким чином мають абсолютно однакові оптичні характеристики. Майстерність, необхідна для ручного виготовлення щупалець в комплекті для кожного екземпляра годинника, збереглася лише на небагатьох склодувних фабриках. А якщо додати до цього завдання створення купола ручної роботи з муранського скла, який повинен виглядати невагомим і крихким і при цьому витримувати вагу годинникового механізму, то стає зрозуміло, чому лише одному з 40 муранских виробників, до яких звернулася мануфактура L'Epée 1839 виявилося під силу впоратися з такою роботою.

У 2016 році незалежний дизайнер Фабріс Гона вперше показав ескіз годинника Medusa засновнику MB&F Максиміліану Бюссеру, який відразу оцінив цікаву концепцію і її близькість естетиці MB&F. Ось як про це розповідає сам Бюссер: «Я був знайомий з Фабрісом вже давно, але у нас ще не було можливості попрацювати разом. Коли він запропонував мені поділитися одним проектом, я відразу погодився, хоча для мене це нетипово. Мене зацікавило вже те, що мова йшла про настільний, а не про наручний годинник. Наші бачення співпали настільки, що отриманий в результаті годинник виявилися надзвичайно близьким до первісного ескізу!»

Відредаговано П'ятниця, 22 лютого 2019 16:33
(0 votes)
Прочитано 109 раз
Теги :

Залиште коментар

Введіть потрібну інформацію. Поля позначені зірочкою (*) - обов'зкові. HTML код не допускається.